MR075A223FAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MR075A223FAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.490" (12.44mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF