MR3K160120
B&K Precision
Producto No:
MR3K160120
Fabricante:
B&K Precision
Descripción:
160V 120A 3KW HIGH VOLTAGE MULTI
En stock : 7
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Current Regulation - Load 180mA
Voltage Regulation - Load 80mV
Current - Output 0 ~ 120A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter -
Size / Dimension 16.500" L x 3.500" W x 21.000" H (419.10mm x 88.90mm x 533.40mm)
Product Status Active
Weight -
Number of Outputs 1
Voltage Regulation - Line 32mV
Series MR
Power (Watts) 3000W
Type Bench (AC to DC)
Number of Characters -
Display Type VFD
Voltage - Supply 200 ~ 240VAC
Voltage - Output 0 ~ 160VDC
Mfr B&K Precision
Ripple 120mV p-p, 48mV rms
Features Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, USB Interface
Package Box
Current Regulation - Line 60mA