MRRC370V5/45
NTE Electronics, Inc
Producto No:
MRRC370V5/45
Descripción:
CAP ARRAY 5UF/45UF 370V RADIAL
En stock : 65
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max) 3.940" (100.00mm)
Tolerance ±6%
Voltage - Rated 370 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.070" Dia (52.60mm), Lip
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series MRRC
Package / Case Radial, Can - 3 Lead
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 5µF, 45µF