MRT100KP71A
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
MRT100KP71A
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE UP 71VRWM 133.0VC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 723A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 79.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series MRT100KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 133V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 71V