E-Switch
Producto No:
MS0850505F045S1A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.463
$1.463
10
$1.3794
$13.794
25
$1.32392
$33.098
50
$1.26901
$63.4505
100
$1.21372
$121.372
250
$0.965504
$241.376
500
$0.88274
$441.37
1000
$0.855152
$855.152
5000
$0.772398
$3861.99
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 0.587" (14.9mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 20gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | MS |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 45gf |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | E-Switch |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MS0850505 |
| Differential Travel | - |