MS18130-2ST
Vishay Dale
Producto No:
MS18130-2ST
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 220NH 1.81A 55 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.81 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 220 nH
Series MS18130
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 450MHz