NKK Switches
Producto No:
MS22BFW01
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.301
$5.301
10
$4.8355
$48.355
25
$4.3985
$109.9625
80
$3.799648
$303.97184
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Switch Travel | 2.20mm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 5.10mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Product Status | Obsolete |
| Series | MS |
| Switch Function | On-On |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Operating Force | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Tray |
| Actuator Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |