MS24266R20B16PY
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
MS24266R20B16PY
Descripción:
CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 1.033" (26.24mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL G
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-16
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C