MS27508E18B28PA
Conesys
Producto No:
MS27508E18B28PA
Fabricante:
Conesys
Descripción:
CONN RCPT MALE 28POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-28
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C