MS3106E22-12P
ITT Cannon, LLC
Producto No:
MS3106E22-12P
Descripción:
CONN PLUG MALE 5P SILV SLDR CUP
Guía del usuario
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 900VAC, 1250VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-12
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C