MS3106F22-18S
ITT Cannon, LLC
Producto No:
MS3106F22-18S
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN PLUG FMALE 8P SILV SLDR CUP
Guía del usuario
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 500VAC, 700VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-18
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C