MS3106F22-19P
ITT Cannon, LLC
Producto No:
MS3106F22-19P
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN PLUG MALE 14P SILV SLDR CUP
Guía del usuario
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 500VAC, 700VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-19
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C