MSD65US24B
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
MSD65US24B
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 65W
Product Status Active
Efficiency 93.5%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.30" L x 2.20" W x 1.20" H (109.2mm x 55.9mm x 30.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.71 A
Series MSD65 Single (65W)
Power (Watts) 65W