MSMBJ78A
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
MSMBJ78A
Descripción:
TVS DIODE UP 78VRWM 126VC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series MSMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V