MSP-450-24
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
MSP-450-24
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 451W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.58" L x 4.13" W x 1.61" H (218.0mm x 105.0mm x 41.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 18.8 A
Series MSP-450 (450W)
Power (Watts) 451W
Type Enclosed
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC