MSR1-0R04F1
Riedon
Producto No:
MSR1-0R04F1
Fabricante:
Riedon
Descripción:
RES 0.04 OHM 1% 1W RADIAL
En stock : 43
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.449" L x 0.067" W (11.40mm x 1.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 40 mOhms
Series MSR
Power (Watts) 1W