MSS15-4812
Kaga Electronics USA
Producto No:
MSS15-4812
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency IEC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series MS (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 87%