MT12A-2405WI
Kaga Electronics USA
Producto No:
MT12A-2405WI
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-5V 12W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.2A, 1.2A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series MTA12A (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 83%