MTL05R0700FE66
Vishay Dale
Producto No:
MTL05R0700FE66
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.07 OHM 5W 1% WIREWOUND
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.890" L (8.51mm x 22.61mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 70 mOhms
Series MTL-5
Power (Watts) 5W