MTP29156R8ML01
Coilmx
Producto No:
MTP29156R8ML01
Fabricante:
Coilmx
Descripción:
INDUCTANCE 27 H TOL 20%
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 40A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 30 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.102" L x 0.748" W (28.00mm x 19.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 2.5mOhm Max
Inductance 6.8 µH