MTWA4-24S15
Daburn Electronics
Producto No:
MTWA4-24S15
Fabricante:
Daburn Electronics
Descripción:
DC/DC CONVERTER 4 WATTS MEDICAL
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 234mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 16-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 83%
Mfr Daburn Electronics
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MTWA4 (3.5W)
Power (Watts) 3.5 W