MU425S24E
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
MU425S24E
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 300W
En stock : 13
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.20" L x 3.30" W x 1.62" H (157.4mm x 83.8mm x 41.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 11.9 A
Series MU425S (425W)
Power (Watts) 300W (425W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 90%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC