MVA25VC221MH10TP
Chemi-Con
Producto No:
MVA25VC221MH10TP
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 260 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.205Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series MVA
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF