MVA35VC4R7MD55TP
Chemi-Con
Producto No:
MVA35VC4R7MD55TP
Descripción:
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 18 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 49.372Ohm @ 120Hz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF