MVA50VC33RMF80TP
Chemi-Con
Producto No:
MVA50VC33RMF80TP
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.027Ohm @ 120Hz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF