MVAC250-24F
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
MVAC250-24F
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 12V 170W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 93%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, VDE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1 A
Current - Output 1 10.4 A
Series MVAC250 (250W)
Power (Watts) 170W (250W Forced Air)