MVAC400-48AF
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
MVAC400-48AF
Descripción:
AC/DC CONVERTER 50V 12V 5V 250W
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, VDE
Voltage - Output 1 50V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.20" H (127.0mm x 76.2mm x 30.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 1 A
Current - Output 1 8 A
Series MVAC400 (400W)
Power (Watts) 250W (400W Forced Air)
Type Open Frame
Current - Output 3 2 A