MVY16VC221MF80TP
Chemi-Con
Producto No:
MVY16VC221MF80TP
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 280 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 340 mOhms