MVY6.3VC102MH10TP
Chemi-Con
Producto No:
MVY6.3VC102MH10TP
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 450 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 300 mOhms