MWSD1005C1N9CT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
MWSD1005C1N9CT
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 1.9NH 950MA 43MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
Inductance 1.9 nH
Series MWSD-C
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz