MWSD1005C9N1HT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
MWSD1005C9N1HT
Descripción:
FIXED IND 9.1NH 590MA 110MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 590 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 9.1 nH
Series MWSD-C
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz