Hogar / Fixed Inductors / MWSD1005CHR18HSTF
minImg
MWSD1005CHR18HSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
MWSD1005CHR18HSTF
Descripción:
FIXED IND 180NH 240A 2.5 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 32 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Inductance 180 nH
Series MWSD-CH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.08GHz