Hogar / Fixed Inductors / MWSD1005CP4N7KSTF
minImg
MWSD1005CP4N7KSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
MWSD1005CP4N7KSTF
Descripción:
FIXED IND 4.7NH 1.5A 75MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Inductance 4.7 nH