Hogar / Fixed Inductors / MWSD1005CP8N2HSTF
minImg
MWSD1005CP8N2HSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
MWSD1005CP8N2HSTF
Descripción:
FIXED IND 8.2NH 1.5A 65MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 28 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.4GHz