Hogar / TVS Diodes / MXLDA3KP16CA
minImg
MXLDA3KP16CA
Microchip Technology
Producto No:
MXLDA3KP16CA
Descripción:
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Guía del usuario
Bidirectional Channels 8
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 115.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series MDA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case 16-SMD, Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V