Hogar / TVS Diodes / MXLPLAD36KP22CAE3
minImg
MXLPLAD36KP22CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MXLPLAD36KP22CAE3
Descripción:
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 990A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 36.4V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V