Hogar / TVS Diodes / MXLPLAD36KP350CA
minImg
MXLPLAD36KP350CA
Microchip Technology
Producto No:
MXLPLAD36KP350CA
Paquete:
PLAD
Descripción:
TVS DIODE 350VWM 564VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 389V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 564V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V