Hogar / Oscillators / MXO45T-3I-12M000000
minImg
MXO45T-3I-12M000000
CTS-Frequency Controls
Producto No:
MXO45T-3I-12M000000
Descripción:
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS TTL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 15mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 26mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MXO45T
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 12 MHz