Hogar / TVS Diodes / MXPLAD18KP36AE3
minImg
MXPLAD18KP36AE3
Microchip Technology
Producto No:
MXPLAD18KP36AE3
Paquete:
PLAD
Descripción:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 310A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V