Hogar / TVS Diodes / MXPLAD18KP54CA
minImg
MXPLAD18KP54CA
Microchip Technology
Producto No:
MXPLAD18KP54CA
Paquete:
PLAD
Descripción:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 207A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V