Hogar / TVS Diodes / MXPLAD18KP60AE3
minImg
MXPLAD18KP60AE3
Microchip Technology
Producto No:
MXPLAD18KP60AE3
Descripción:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC PLAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 186A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V