Hogar / TVS Diodes / MXPLAD18KP8.0AE3
minImg
MXPLAD18KP8.0AE3
Microchip Technology
Producto No:
MXPLAD18KP8.0AE3
Descripción:
TVS DIODE 8VWM 13.6VC PLAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1324A (1.324kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.89V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 13.6V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8V