N74F157AN,602
NXP USA Inc.
Producto No:
N74F157AN,602
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
16-DIP
Descripción:
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16DIP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Independent Circuits 1
Circuit 4 x 2:1
Mounting Type Through Hole
Voltage Supply Source Single Supply
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-DIP
Series 74F
Type Multiplexer
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Package Tube
Current - Output High, Low 1mA, 20mA