N74F164N,602
NXP USA Inc.
Producto No:
N74F164N,602
Paquete:
14-DIP
Descripción:
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Bits per Element 8
Output Type Push-Pull
Logic Type Shift Register
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-DIP
Series 74F
Function Serial to Parallel
Package / Case 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V