N74F1804D,623
NXP USA Inc.
Producto No:
N74F1804D,623
Paquete:
20-SO
Descripción:
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20SO
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type NAND Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.8V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SO
Series 74F
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr NXP USA Inc.
Features -
Number of Circuits 6
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 48mA, 48mA