Hogar / Latches / N74F259N,602
minImg
N74F259N,602
NXP USA Inc.
Producto No:
N74F259N,602
Paquete:
16-DIP
Descripción:
IC LATCH ADDRESSABLE 31MA 16DIP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Standard
Logic Type D-Type, Addressable
Independent Circuits 1
Circuit 1:8
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-DIP
Series 74F
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Delay Time - Propagation 5ns
Package Tube
Current - Output High, Low 1mA, 20mA