N74F757N,602
NXP USA Inc.
Producto No:
N74F757N,602
Paquete:
20-DIP
Descripción:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 20DIP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 4
Output Type Open Collector
Logic Type Buffer, Non-Inverting
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-DIP
Series 74F
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Number of Elements 2
Package Tube
Current - Output High, Low -, 64mA