N74F827N,602
NXP USA Inc.
Producto No:
N74F827N,602
Paquete:
24-DIP
Descripción:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 24DIP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 10
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Non-Inverting
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-DIP
Series 74F
Package / Case 24-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Number of Elements 1
Package Tube
Current - Output High, Low 24mA, 64mA