NANOSMDM050-2
Littelfuse Inc.
Producto No:
NANOSMDM050-2
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
POLYSWITCH 0.50A RESET FUSE SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 500 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency CSA, TUV, UL
Current - Max 40 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.59mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 700 mOhms
Series PolySwitch®, nanoSMD
Type Polymeric
Package / Case 1206 (3216 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 150 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 1 A