NCP1079BAP100G
onsemi
Producto No:
NCP1079BAP100G
Paquete:
8-PDIP
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown 700V
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Power (Watts) 41 W
Fault Protection Current Limiting, Over Power, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Frequency - Switching 100kHz
Voltage - Start Up 8.4 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 68%
Output Isolation Isolated
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 6.5V ~ 20V